ADANA TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ

TUFANBEYLİ İLÇEMİZDE KADINLARIMIZA KOOPERATİFÇİLİĞİ ANLATTIK.

Adana Ticaret İl Müdürlüğü ve Tufanbeyli Belediye Başkanlığı  tarafından 19 Mayıs 2017  tarihinde Tufanbeyli ilçemizde, ilçemiz kadınlarına yönelik kooperatifçilik eğitimi verildi. Açılış konuşmasını yapan Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi ERGÜ İlçedeki kadınlarımıza Kooperatifleşme çalışmaları konusunda her türlü desteği vereceklerini ve ilçe de üretilen ekonomiye dönüşe bilecek her türlü ürünün kurulacak olan kooperatif üzerinden tanıtımı yapılarak pazarlanacağını ifade etti. Adana Ticaret İl Müdürü Adnan EKİZ, Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planınına göre kadınlarımızın girişimcilik kabiliyetlerinin attırılması ve ekonomide bir aktör olarak yer almalarının sağlanması için kooperatifler çatısı altında örgütlenmeleri yönünde çalışmalarda bulunulmaya devam edileceğini söyleyerek Müdürlük olarak Kooperatif girişimcilerinin her zaman yanında olacaklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.
Türkiye’de kurulan belli başlı kadın kooperatiflerin çalışmaları ve yaptığı ürünlerin pazarlamaları hakkındaki filmler izlettirildi.
 
Adana Ticaret İl Müdürlüğü Kooperatifçilik Hizmetleri Şubesinde görevli Şef Halil ÖZŞAHAN  kooperatifçilikle ilgili sunumunu yaptıktan sonra toplantı soru cevap kısmından sonra sona erdi.