ADANA TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ

YUMURTALIK İLÇEMİZDE KADINLARIMIZA KOOPERATİFÇİLİĞİ ANLATTIK.

Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi...

Bakanlığımız koordinasyonunda hazırlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında kadın kooperatifçiliğine özel önem verilerek; “kadınlarımızın girişimcilik kabiliyetlerinin artırılması ve ekonomide bir aktör olarak yer almalarının sağlanması için kooperatifler çatısı altında örgütlenmeleri yönünde çalışmalarda bulunulması” tedbiri yer almaktadır.
 
İşte bu nedenle, kadın istihdamının arttırılması ve kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifinin kurulması için yapılan çalışmalar kapsamında, Müdürlüğümüz tarafından ilçelerde eğitimlere başlandı. 6 Mayıs 2017 tarihinde Yumurtalık ilçemizde kadınlara kooperatifçilik eğitimi toplantısı düzenlendi.
Toplantıya; Ticaret İl Müdürü Adnan EKİZ,Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper BOZKURT, Gümrük ve Ticaret Uzmanı Zehra ARSLAN UYSAL ile Adana Ticaret İl Müdürlüğü Personeli Sinem HAN  katılmış ve kooperatifçiliğin önemi ile Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerine yönelik sunumlar yapılmıştır. Kadın girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda kooperatif kurulması konusunda da yoğun talep gelmiş ve kooperatifin nasıl kurulacağına ilişkin katılımcılara ayrıca bilgi verilmiştir.